Skådespelare och medarbetare 30 grader i februari säsong 2

Foto: Janne Danielsson /SVT

Skådespelare 30 grader i februari säsong 2:

Rollfigur - Skådespelare

Glenn Andersson - Kjell Wilhelmsson

Kajsa - Maria Lundqvist

Majlis Tapper - Lotta Tejle

Oh - Duangjai "Phiao" Hirunsri

Teng Namfon Phetsut

Joy - Hanna Ardéhn

Johan - Linus Wahlgren

Wilda - Viola Weidemann

Björn Gunnarsson - Dag Malmberg

Cilla - Disa Östrand

Anders - Björn Kjellman

Mowgli - Alexander Salzberger

Kirsten - Martina Haag

Shahdi - Shima Niavarani

Eva Lena Hallberg - Eva Fritjofson

Pong - Sanong Sudhla

Dit - Sumontha Suanpholrat

Pheerapan Nattawat Thepthongkhun

Knutsson - Clas Hartelius

Anneli / Mammut - Vanna Rosenberg

Konsulattjänsteman - Assar Manuswin

Glenns mamma - Karin Elisabeth Göransson

Miriam - Eva Rexed

Robert - Fredrik Evers

Jeff, 1 år - Gabriel Andersson Rexed

Receptionist vårdcentral - Masoumeh Taghipoor

Juliana - Alica Tserkovnaja

Jenny, fosterhemsmamma - Emelie Strandberg

Föreläsare - Klara Zimmergren

Harald - Claudio Salgado

Vigselförättare - Pamela Cortez Bruna

Nattsköterska - Korosh Mirhosseini

Hilda Hansen - Despo Greve

Mats Hansson - Kristoffer Appelquist

Anita Hansson - Johanna Wilson

Gunilla - Jill Ung

Glenns vän #1 - Tobias Heldt

Glenns vän #2 - Teddy Fagerström

Goi - Natthamolkam Srinkronchot

Helig man - Sayan Wuttiwong

Ohs mamma - Panchai Chotipol

Somchai - Pinyo Kunpochai

Chingwa - Piboon Thaihuan

Bom - Keerati Sivukuae

Yun - Sirinuch Petchurai

Receptionist sjukhus - Rassarin Katesuwannon

Tuktuk förare - Soonthorn Meesri

Apotekare - Waywiree Ittianunkul

Eirik - Niklas Angerind

Butiksägare - Panotte Ratnajarn

Kvinnlig hotellpersonal - Jantiwa Jantarattanawong

Manlig hotellpersonal - Jakapan Limanantakul

Flygplatspolis - Jatupong Koongkaew

Meditationsledare - Wallop Thearathong

Flygplatspersonal - Tanyalak Nongsin

 

Produktion

Exekutiv producent Gunnar Carlsson

Projektledare SVT Peter Zell

Producent Martin Persson

Producent & Manusförfattare Anders Weidemann

Linjeproducent Åsa Karlsson

Produktionsledare Lis Svensson Brandberg

Produktionskoordinator Pelle Isaksson

Produktionsekonom Sabina Österling

Produktionskoordinator Susanne Lundberg

Produktionskoordinator (1 vecka) Ellinor Lingvall

Produktionskoordinator (1 vecka) Erika Bolinder

Produktionsekonom Sabina Österling

Thailand

Produktionskoordinator Thailand Mikael Rasmussen

Inspelningsassistent Carina Östlund

Produktionsass. / Runner Johannes Klint

Runner Rikard Andersson

Tolk Surachet Premsot (Pong )

Manus

Författare Peter Lindblom

Håkan Lindhé

Dramaturg Truls Andersen

Redaktör Johanna Wilson Lindhé

Översättare Per Carlsson

Casting

Casting Lotta Forsblad

Statistansvarig Karolina Johansson

Praktikant, Statistavdelningen Madeleine Edling

Regi

Regissör Andrea Östlund

Team Oh & Glenn

Regissör Håkan Lindhé

Team Majlis & Neng

Regissör Emiliano Goessens

Team Kajsa, Joy, Wilda & Anders

1st AD Susanne Falck

Team Oh & Glenn / Majlis

1st AD Yvonne Lundin

Team Joy & Wilda

Scripta Linda Johansson

Fotograf Simon Pramsten

Team Oh & Glenn

 

Foto

Fotograf Trolle Davidson

Team Majlis & Neng

Fotograf Lars Vestergaard

Team Kajsa, Joy, Wilda & Anders

Thailand

Fotograf Paul Blomgren Dovan

Team Kajsa, Joy, Wilda & Anders

Sverige

B-foto Nea Asphäll

Stockshots Calle Rasmussen

C-foto Emma Danielsson

C-foto Carl Olsson

Monitorassistent Philip Rylander

DIT Jonas Andersson

 

Ljus

Belysningsmästare Martin Pålsheden

Elassistent Björn Dokken

Elassistent Karl Olsson

Elassistent David Odstad

Praktikant, Elavd Magnus Karlsson

 

Ljud

A-LJUD Tobias Rönnertz

B-LJUD Robert Leib

 

Scenografi

Produktionsdesigner Elle Furudahl

Scenografassistent Anna Johansson

Rekvisitör Hilda Lorentzon

Rekvisitör Kristina Sandfors

Attributör Sanne Övermark

Stuntkoordinator Martin Zetterlund

Rekvisitassistent Daniel Zorman

Specialeffekter Johan Harnesk

Praktikant, Scenografiavd Angela Katsaras

Praktikant, Scenografiavd Madeleine Hellgren

 

Mask och kostym

Kostymtecknare Anna Karlsson

Kostymassistent Hannah Christensen

Maskdesign Marina Ritvall

Maskassistent Malin Andersson

 

Location

Platschef Mårten Carolusson

Platsassistent Jennie Emanuelsson

 

Catering

Catering Samantha Larsen

Catering Jenny Elwe

 

Postproduktion

Projektledare Jon Mankell

Bild supervisor Vincent Larsson

Klippare Andreas Nilsson

Joy & Wilda, Glenn & Oh

Klippare Mattias Morheden

Majlis

Klippare Kristoffer Nordin

Avsnittsläggning 4,5,7 och 9

Klippare Gustav Öström

Avsnittsläggning 2, 3, 6, 8, 10

Ljussättning Carl Skaff

Klippassistent SE & Thailand Hilton Jones

Conform Tove Törbacka

Axel Rundquist

Klippassistent Johanna Perhult

VFX Mats Forsberg

Ljudeffekter Jonas Jansson

Dialog Fredrik Jonsäter

Ljudmix Jonas Jansson

Tramp Jan Dahlqvist

Joakim Elfgren

Ronnie Kristiansson

QC Mats Forsberg

Leveranser Hans Crispin

Rickard Sporrong

 

Övriga medarbetare

Ekonomichef Erik Malmgren

Projektekonom Jane Persson

Redovisningsansvarig Hanna Båtelsson

 

Thailand

Producent Thunn Pestonji

Produktionsledare Piya Pestonji

Produktionsledare Mikael Rasmussen

Produktion koordinator Sathanee Kladkaew

Produktion koordinator Weerachai Sakulchokchai

Produktionsassistent Jamjuree Obsuwan

Arbetstillstånd /visum Janpen Tapphavimol

Produktions ekonom Sudkwan Suwansoonthorn

 

Ekonomiassistent Chanidapa Saosawan

 

Scenograf Anussorn Musicabutr

Chefs rekvisitör Somchai Chinsirikul

Attributör Kuen-Anan Muikham

Attributör Bhatarakornsedh Chirajerdnapabhorn

Attributör Chaisuppawat Chirajerdnapabhorn

Diving instructor Mikael Stenberg

Rekvisitör Vichit Chomchun

Rekvisitör Pornsan Pornprasert

Rekvisitör Prapat Chuenchoolak

Rekvisitör Pholawat Buaphan

Rekvisitör Songsak Paksai

Rekvisitör Nattakit Sukhanhaket

Rekvisitör Pornthep Chuenchulak

Prekvisita chaufför Kunach Bonklang

Byggledare Thanadol Petchpong

FAD Veeranand Vanijaka

FAD Phattana Sansumran

SAD Supat Rangsipat

SAD Sasiwimon Boonthongkhao

Produktionsassistent Nukool Nurod

Produktionsassistent Nitithep Somnoi

Tolk Voraporn Premsot

Tolk Adam Kreemla

Guvernant till Viola Per Isaksson

Guvernant till Namfon Alexandra Santala Andersson

B-foto Thanut Sripanthawanusorn

B-foto Prasong Suksomkorn

C-foto Somlak Phasuk

C-foto Nattapong Phanom

fotoassistent Pruek Phromsuwan

fotoassistent Thanachai Charoensuksorn

DIT #1 Teeravit Pirompapachok

DIT #2 Narut Buncha

Monitor #1 Niti Sitthichai

Monitor #2 Pawit Manonom

Rollsättare Supakarn Yindee

Rollsättarassistent Nattakarn Thanopajai

Statist casting Krongthong Thampradit

Statistassistent #1 Kanokrathakorn Thampradith

Statistassistent #2 Wijittra Jittrong

Catering ansvarig Jutha Thanananthasiri

Kökschef Thawatchai Somkao

Kock #1 Wattana Boonmatui

Kock #2 Sompong Salasuk

Kock #3 Nee Muangkaew

Inspelningsassistent

#1 Sompong Aphiwatamorn

Inspelningsassistent

#2 Sumruay Kreangkrivanich

Inspelningsassistent

#3 Somkiart Kaisee

Inspelningsassistent

#4 Nikorn Kaewja

Cateringassistent #1 Teerasak Kreangkrivanich

Cateringassistent #2 Aitsariyayot Saengpanya

Cateringassistent #3 Bandid Wongin

Cateringassistent #4 Sumeth Muangmon

Cateringchaufför #1 Rattanachai Suksawang

Cateringchaufför #2 Natthawat Prommatcha

Scripta #1 Navarutt Roongaroon

Scripta #2 Samavee Pummuang

Kostymansvarig Woranun Pueakpan

Kostymassistent #1 Supawan Rodkird

Kostymassistent #2 Parichut Nakarat

Statist kostymassistent

#1 Thitipon Faengseekum

Statist kostymassistent

#2 Nanawa Na Songkla

Runner Phanitphong Pueakpan

Runner Hutchkarn Puerkpan

Laundrier Suwanna Kongthong

Passare #1 Sanam Srikham

Passare #2 Somchart Karunpaisarn

Passarassistent #1 Kacem Malee

Passarassistent #2 Somkriat Monta

Belysningsmästare #1 Chetsaristh Smithnookulkit

Belysningsmästare #2 Sommart Sangsinchai

Ljusassistent #1 Pichai Boorananon

Ljusassistent #2 Yuttana Putaraksa

Elassistent #1 Mongkol Sathan

Elassistent #2 Prasit Sarakan

Elassistent #3 Navin Khaunkanong

Elassistent #4 Aekkaluk Patcharanan

LOCATION

Platschef Woradet Emeam

Platskoordinator Monchai Dajamornrattanakul

Platsansvarig #1 Nitad Srisomsup

Platsansvarig #2 Poobet Phetpinij

Platsassistent #1 Supradit Binmarahem

Platsassistent #2 Somchai Ketsamarng

Platsassistent #3 Artiht Boonpen

Platsassistent #4 Atiwat Chatrupachevin

Maskör #1 Wattana Garum

Maskör #2 Piyathida Phorang

Maskassisitent #1 Maneerat Vijob

Maskassistent #2 Makorree Waekaji

Filöverföring Vivat Vatchareevongse Na Ayutthaya

A-ljud #1 Annop Jaikaew

A-ljud #2 Nares Saraphassorn

B-ljud #1 Charat Phonwon

B-ljud #2 Jesada Boonma

Transportchef Panotte Rattanajarn

Transportkoordinator Kulwasu Dantrakulthong

Transportkapten #1 Nakrob Kaewlai

Transportkapten #2 Boriboon Jarurongwatana

Produktionschaufför #1 Samneang Ampruek

Produktionschaufför #2 Anuchart Namwong

Produktionschaufför #3 Suparit Raksanit

Platsbilschaufför Worrawit Seesakukarm

Regibilschaufför #1 Jaroon Wongkla

Regibilschaufför #2 Prayoon Sumalee

Regiassistentchaufför

#1 Rashane Ritdang

Regiassistentchaufför

#2 Bandit Panpeng

Kostymbilschaufför #1 Pornpaiboon Sanyasomboon

Kostymbilschaufför #2 Koson Chuenil

Skådespelartransport

#1 Chin Kumkoi

Skådespelartransport

#2 Wichai Laguo

svensk

skådespelartransport

#1 Sarawut Tula

svensk

skådespelartransport

#2 Utai Sae Aiam

Ljudbilschaufför #1 Utsaman Jitkue

Ljudbilschaufför #2 Piyawat Buachanid

B-

Kamerateamtransport Auea Thongpithak

Kamerateamtransport

#1 Lert Muangon

Kamerateamtransport

#2 Sitisak Ketruk

Passarteamtransport

#1 Pairee Wimolsuk

Passarteamtransport

#2 Somjai Khettarak

Mattransport #1 Sapawee Krainnunpho

Mattransport #2 Sunchao Padungjit

Utrustningstransport

#1 Athip Leeyawanich

Utrustningstransport #2 Wisanu Likha

Utrustningstranpsort

#3 Anusorn Pulsab

Utrustningstranpsort

#4 Adisak Patukkinang

Generator skötare #1 Kate Phunim

Generator skötare #2 Sombun Khaehnak

30 grader i februari

Svensk dramaserie