Utseende: Webb | TV
normal | större | störst
 362 SVT Text        Torsdag 17 okt 2019
   ISHOCKEY CHL Grupp A             1/8 
                                        
 29/8  Klagenfurt - Tappara     3-2     
       Biel-Bienn - Frisk Aske  2-1     
 31/8  Klagenfurt - Frisk Aske  3-0     
       Biel-Bienn - Tappara     1-0     
 6/9   Tappara    - Klagenfurt  8-3     
       Frisk Aske - Biel-Bienn  2-3     
 8/9   Tappara    - Biel-Bienn  1-0     
       Frisk Aske - Klagenfurt  0-4     
 8/10  Frisk Aske - Tappara     1-3     
 9/10  Klagenfurt - Biel-Bienn  3-6     
 15/10 Biel-Bienn - Klagenfurt  4-2     
 16/10 Tappara    - Frisk Aske  7-3     
                                        
                                        
                                        
               S  V VÖ FÖ  F  GM-IM    P
  1 Biel-Bien  6  5  0  0  1  16-9    15
  2 Tappara    6  4  0  0  2  21-11   12
  3 Klagenfur  6  3  0  0  3  18-20    9
  4 Frisk Ask  6  0  0  0  6   7-22    0
            Grupp B följer >>>          
 362 SVT Text        Torsdag 17 okt 2019
   ISHOCKEY CHL Grupp B             2/8 
                                        
 29/8  Plzen      - HPK         5-4   SD
       Zug        - Rungsted    5-2     
 31/8  Zug        - HPK         3-4  STR
       Plzen      - Rungsted    9-3     
 5/9   HPK        - Plzen       1-2   SD
       Rungsted   - Zug         0-5     
 7/9   Rungsted   - Plzen       2-4     
       HPK        - Zug         1-3     
 8/10  HPK        - Rungsted    2-0     
 9/10  Zug        - Plzen       5-2     
 15/10 Plzen      - Zug         2-1  STR
       Rungsted   - HPK         3-1     
                                        
                                        
                                        
               S  V VÖ FÖ  F  GM-IM    P
  1 Zug        6  4  0  2  0  22-11   14
  2 Plzen      6  2  3  0  1  24-16   12
  3 HPK        6  1  1  2  2  13-16    7
  4 Rungsted   6  1  0  0  5  10-26    3
            Grupp C följer >>>          
 362 SVT Text        Torsdag 17 okt 2019
   ISHOCKEY CHL Grupp C             3/8 
                                        
 29/8  Luleå      - Augsburg    2-3  STR
       Belfast    - Liberec     5-4     
 31/8  Luleå      - Liberec     4-1     
       Belfast    - Augsburg    2-3   SD
 5/9   Liberec    - Belfast     6-1     
 6/9   Augsburg   - Luleå       4-5   SD
 8/9   Liberec    - Luleå       4-5   SD
       Augsburg   - Belfast     3-1     
 8/10  Augsburg   - Liberec     2-3  STR
       Belfast    - Luleå       3-6     
 15/10 Luleå      - Belfast     4-0     
 16/10 Liberec    - Augsburg    2-3     
                                        
                                        
                                        
               S  V VÖ FÖ  F  GM-IM    P
  1 Luleå      6  3  2  1  0  26-15   14
  2 Augsburg   6  2  2  2  0  18-15   12
  3 Liberec    6  1  1  1  3  20-20    6
  4 Belfast    6  1  0  1  4  12-26    4
            Grupp D följer >>>          
 362 SVT Text        Torsdag 17 okt 2019
   ISHOCKEY CHL Grupp D             4/8 
                                        
 30/8  Yunost Min - Lausanne    3-2   SD
       Pelicans   - Trinec      1-0     
 1/9   Yunost Min - Trinec      2-0     
       Pelicans   - Lausanne    4-5  STR
 6/9   Trinec     - Pelicans    5-3     
       Lausanne   - Yunost Min  3-2     
 8/9   Lausanne   - Pelicans    4-3  STR
       Trinec     - Yunost Min  7-2     
 9/10  Trinec     - Lausanne    2-1   SD
       Pelicans   - Yunost Min  2-4     
 15/10 Yunost Min - Pelicans    2-3  STR
       Lausanne   - Trinec      5-3     
                                        
                                        
                                        
               S  V VÖ FÖ  F  GM-IM    P
  1 Lausanne   6  2  2  2  0  20-17   12
  2 Yunost Mi  6  2  1  1  2  15-17    9
  3 Trinec     6  2  1  0  3  17-14    8
  4 Pelicans   6  1  1  2  2  16-20    7
            Grupp E följer >>>          
 362 SVT Text        Torsdag 17 okt 2019
   ISHOCKEY CHL Grupp E             5/8 
                                        
 30/8  Skellefteå - Bern        3-2  STR
       Kärpät     - Grenoble    3-1     
 1/9   Skellefteå - Grenoble    1-2     
       Kärpät     - Bern        2-3   SD
 5/9   Grenoble   - Kärpät      2-6     
       Bern       - Skellefteå  4-5  STR
 7/9   Bern       - Kärpät      1-2  STR
       Grenoble   - Skellefteå  1-4     
 8/10  Skellefteå - Kärpät      2-0     
       Bern       - Grenoble    4-1     
 15/10 Kärpät     - Skellefteå  5-4  STR
       Grenoble   - Bern        1-3     
                                        
                                        
                                        
               S  V VÖ FÖ  F  GM-IM    P
  1 Skellefte  6  2  2  1  1  19-14   11
  2 Bern       6  2  1  3  0  17-14   11
  3 Kärpät     6  2  2  1  1  18-13   11
  4 Grenoble   6  1  0  0  5   8-21    3
            Grupp F följer >>>          
 362 SVT Text        Torsdag 17 okt 2019
   ISHOCKEY CHL Grupp F             6/8 
                                        
 30/8  Wien       - Mannheim    1-6     
       Tychy      - Djurgården  2-6     
 1/9   Tychy      - Mannheim    2-3   SD
       Wien       - Djurgården  1-2     
 6/9   Djurgården - Wien        3-6     
       Mannheim   - Tychy       5-0     
 8/9   Djurgården - Tychy       2-0     
       Mannheim   - Wien        4-0     
 8/10  Tychy      - Wien        4-2     
       Djurgården - Mannheim    6-3     
 15/10 Wien       - Tychy       5-2     
       Mannheim   - Djurgården  2-1     
                                        
                                        
                                        
               S  V VÖ FÖ  F  GM-IM    P
  1 Mannheim   6  4  1  0  1  23-10   14
  2 Djurgårde  6  4  0  0  2  20-14   12
  3 Wien       6  2  0  0  4  15-21    6
  4 Tychy      6  1  0  1  4  10-23    4
            Grupp G följer >>>          
 362 SVT Text        Torsdag 17 okt 2019
   ISHOCKEY CHL Grupp G             7/8 
                                        
 29/8  Färjestad  - Banska Bys  6-1     
       Munchen    - Ambri-Piot  3-0     
 31/8  Färjestad  - Ambri-Piot  2-1     
       Munchen    - Banska Bys  3-0     
 5/9   Banska Bys - Munchen     3-2  STR
       Ambri-Piot - Färjestad   2-1     
 7/9   Banska Bys - Färjestad   3-4   SD
       Ambri-Piot - Munchen     2-3  STR
 8/10  Munchen    - Färjestad   2-1     
       Banska Bys - Ambri-Piot  0-4     
 15/10 Färjestad  - Munchen     3-1     
 16/10 Ambri-Piot - Banska Bys  4-3     
                                        
                                        
                                        
               S  V VÖ FÖ  F  GM-IM    P
  1 Munchen    6  3  1  1  1  14-9    12
  2 Färjestad  6  3  1  0  2  17-10   11
  3 Ambri-Pio  6  3  0  1  2  13-12   10
  4 Banska By  6  0  1  1  4  10-23    3
            Grupp H följer >>>          
 362 SVT Text        Torsdag 17 okt 2019
   ISHOCKEY CHL Grupp H             8/8 
                                        
 30/8  Frölunda   - Graz        5-6  STR
       Cardiff    - Mountfield  3-2     
 1/9   Frölunda   - Mountfield  2-3     
       Cardiff    - Graz        4-3  STR
 5/9   Mountfield - Cardiff     5-2     
       Graz       - Frölunda    1-5     
 7/9   Mountfield - Frölunda    3-4     
       Graz       - Cardiff     2-5     
 8/10  Frölunda   - Cardiff     9-2     
       Graz       - Mountfield  1-2     
 15/10 Cardiff    - Frölunda    2-9     
 16/10 Mountfield - Graz        7-1     
                                        
                                        
                                        
               S  V VÖ FÖ  F  GM-IM    P
  1 Frölunda   6  4  0  1  1  34-17   13
  2 Mountfiel  6  4  0  0  2  22-13   12
  3 Cardiff    6  2  1  0  3  18-30    8
  4 Graz       6  0  1  1  4  14-28    3
            Grupp A följer >>>          
Automatisk uppdatering: Av |
Föregående sida  Nästa sida

© Sveriges Television AB | Åsa Edlund Jönsson | svtsport@svt.se