Utseende: Webb | TV
normal | större | störst
 399 SVT Text         Lördag 16 feb 2019
                                   1/5 p
       Sport i Sveriges Television      
       (Inte ordinarie sändningar)      
                                        
 Lördag   SVT1 9.30-16.50:              
  16/2    Alpint:Vinterstudion Åre      
          SVT1 9.45-10.35:              
          Skicross: VC (h+d) Feldberg   
          SVT1 11.00-11.45:             
          Alpint: VM slalom (d) åk1 Åre 
          SVT1 12.30-14.10:             
          Längd: VC sprint (h+d) Cogne  
          SVT1 14.30-15.15:             
          Alpint: VM slalom (d) åk2 Åre 
          SVT Play 15.00-16.00:         
          Rally: Svenska rallyt direkt  
          SVT1 16.50-17.50:             
          Rally: Svenska rallyt SS14    
          SVT Play 18.25-19.30:         
          Alpint: medaljceremoni        
                                        
            forts lördag följer         
 399 SVT Text         Lördag 16 feb 2019
                                   2/5 p
       Sport i Sveriges Television      
       (Inte ordinarie sändningar)      
                                        
 Lördag   SVT2 18.00-19.00:             
  16/2    Skidskytte: VC jaktstart (d)  
          Soldier Hollow                
          SVT2 19.00-20.00:             
          Alpint: VM-magasin Åre        
          SVT2 22.00-22.50:             
          Skidskytte:VC jaktstart (h)   
          Soldier Hollow                
          SVT2 22.50-23.35:             
          Rally:Svenska rallyt sammandr.
                                        
 Söndag   SVT1 8.50-9.15:               
  17/2    Alpint: Vintermagasin         
          SVT1 9.15-17.00:              
          Vinterstudion Åre             
          SVT1 9.45-10.50:              
          Längd: VC 10 km (d) Cogne     
           forts söndag följer          
 399 SVT Text         Lördag 16 feb 2019
                                   3/5 p
       Sport i Sveriges Television      
       (Inte ordinarie sändningar)      
                                        
 Söndag   SVT 11.00-11.45:              
  17/2    Alpint:VM slalom (h) åk1 Åre  
          SVT Play 11.25-12.45:         
          Skicross: VC (d+h) Feldberg   
          SVT2 12.00-13.30:             
          Rally:Svenska rallyt direkt   
          SVT1 12.30-13.55:             
          Längd:VC 15 km (h) Cogne      
          SVT1 14.30-15.15:             
          Alpint:VM slalom (h) åk2 Åre  
          SVT1 15.45-16.30:             
          Skicross: VC (d+h) Feldberg   
          SVT1 17.00-17.55:             
          Rally:Svenska rallyt sammandr.
          SVT2 18.05-19.00, 20.00-22.00:
          Skidskytte:singelstafett (d+h)
          mixedstafett (d+h) Soldier H  
            Fler dagar följer           
 399 SVT Text         Lördag 16 feb 2019
                                   4/5 p
       Sport i Sveriges Television      
       (Inte ordinarie sändningar)      
                                        
 Tisdag   SVT1 17.15-18.00:             
  19/2    Alpint: Parallellslalom (d+h) 
          Stockholm                     
          SVT2 18.00-19.45:             
          Alpint: Parallellslalom (d+h) 
          Stockholm                     
                                        
 Torsdag  SVT1 11.30-14.00:             
  21/2    Längd: VM sprintkval (d+h)    
          Seefeld                       
          SVT1 14.00-16.30:             
          Längd: VM sprintfinaler (d+h) 
          Seefeld                       
                                        
                                        
                                        
                                        
            Fler dagar följer           
 399 SVT Text         Lördag 16 feb 2019
                                   5/5 p
       Sport i Sveriges Television      
       (Inte ordinarie sändningar)      
                                        
 Fredag  SVT1 9.25-10.30:               
  23/2   Alpint:VC-kombination åk1 (h)  
         super-G Bansko                 
                                        
         SVT1 10.30-11.30:              
         Längd: Nordisk kombination     
         VM Seefeld                     
                                        
         SVT1 12.55-13.45:              
         Alpint: VC- kombination (h) åk2
                                        
         SVT1 16.10-17.00:              
         Längd: Nordisk kombination     
                                        
         SVT Play 18.30-19.00:          
         Längd: medaljceremoni VM       
                                        
            Fler dagar följer           
Automatisk uppdatering: Av |
Föregående sida  Nästa sida

© Sveriges Television AB | Åsa Edlund Jönsson | svtsport@svt.se