Sida 471

sida 471-01
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Badminton - herrar 1/25 Singel - Åttondelsfinal - K.Cordon GUA M.Caljouw NED V.Axelsen DEN T.Wang TPE J.Christie INA Y.Shi CHN K.Tsuneyama JPN A.Ginting INA T.Penty GBR A.Antonsen DEN Z.Lee MAS L.Chen CHN Fortsättning följer >>>
sida 471-02
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - herrar grupp A 2/25 25/7 K.Momota - T.Lam 2-0 26/7 K.Heo - T.Lam 2-0 28/7 K.Momota - K.Heo 0-2 1 Heo Kwang-Hee 2 2 0 0 4-0 2 2 Kento Momota 2 1 0 1 2-2 1 3 Timothy Lam 2 0 0 2 0-4 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-03
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - herrar grupp C 3/25 24/7 K.Ng - L.Munoz 2-0 26/7 K.Cordon - L.Munoz 2-0 28/7 K.Ng - K.Cordon 0-2 1 Kevin Cordon 2 2 0 0 4-0 2 2 Ng Ka Long 2 1 0 1 2-2 1 3 Lino Munoz 2 0 0 2 0-4 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-04
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - herrar grupp D 4/25 24/7 S.Praneeth - M.Zilberman 0-2 26/7 M.Caljouw - M.Zilberman 2-1 28/7 S.Praneeth - M.Caljouw 0-2 1 Mark Caljouw 2 2 0 0 4-1 2 2 Misha Zilberman 2 1 0 1 3-2 1 3 Sai Praneeth 2 0 0 2 0-4 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-05
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - herrar grupp E 5/25 24/7 V.Axelsen - L.Wraber 2-0 26/7 K.Koljonen - L.Wraber 2-0 28/7 V.Axelsen - K.Koljonen 2-0 1 Viktor Axelsen 2 2 0 0 4-0 2 2 Kalle Koljonen 2 1 0 1 2-2 1 3 Luka Wraber 2 0 0 2 0-4 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-06
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - herrar grupp F 6/25 24/7 T.Wang - N.Karunaratn 2-0 26/7 N.Nguyen - N.Karunaratn 2-0 28/7 T.Wang - N.Nguyen 2-1 1 Wang Tzu Wei 2 2 0 0 4-1 2 2 Nhat Nguyen 2 1 0 1 3-2 1 3 Niluka Karunara 2 0 0 2 0-4 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-07
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - herrar grupp G 7/25 24/7 J.Christie - A.Mahmoud 2-0 26/7 K.Loh - A.Mahmoud 2-0 28/7 J.Christie - K.Loh 2-1 1 Jonatan Christi 2 2 0 0 4-1 2 2 Kean Yew Loh 2 1 0 1 3-2 1 3 Aram Mahmoud 2 0 0 2 0-4 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-08
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - herrar grupp H 8/25 25/7 Y.Shi - M.Abela 2-0 1 Shi Yuqi 1 1 0 0 2-0 1 2 Matthew Abela 1 0 0 1 0-2 0 Sören Opti - Fortsättning följer >>>
sida 471-09
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - herrar grupp I 9/25 25/7 K.Tsuneyama - G.Paul 2-0 26/7 Y.Oliveira - G.Paul 2-0 28/7 K.Tsuneyama - Y.Oliveira 2-0 1 Kanta Tsuneyama 2 2 0 0 4-0 2 2 Ygor Oliveira 2 1 0 1 2-2 1 3 Georges Paul 2 0 0 2 0-4 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-10
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - herrar grupp J 10/25 25/7 A.Ginting - G.Krausz 2-0 27/7 S.Sirant - G.Krausz 2-0 28/7 A.Ginting - S.Sirant 2-0 1 Anthony Ginting 2 2 0 0 4-0 2 2 Sergey Sirant 2 1 0 1 2-2 1 3 Gergely Krausz 2 0 0 2 0-4 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-11
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - herrar grupp K 11/25 25/7 K.Wangcharoe - K.Schäfer 2-0 27/7 T.Penty - K.Schäfer 2-0 28/7 K.Wangcharoe - T.Penty 0-2 1 Toby Penty 2 2 0 0 4-0 2 2 Kantaphon Wangc 2 1 0 1 2-2 1 3 Kai Schäfer 2 0 0 2 0-4 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-12
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - herrar grupp L 12/25 25/7 A.Antonsen - T.Nguyen 2-0 27/7 A.Dwicahyo - T.Nguyen 2-0 28/7 A.Antonsen - A.Dwicahyo 2-0 1 Anders Antonsen 2 2 0 0 4-0 2 2 Ade Resky Dwica 2 1 0 1 2-2 1 3 Tien Minh Nguye 2 0 0 2 0-4 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-13
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - herrar grupp M 13/25 25/7 Z.Lee - A.Pochtarev 2-0 27/7 B.Leverdez - A.Pochtarev 2-0 28/7 Z.Lee - B.Leverdez 2-0 1 Zii Jia Lee 2 2 0 0 4-0 2 2 Brice Leverdez 2 1 0 1 2-2 1 3 Artem Pochtarev 2 0 0 2 0-4 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-14
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - herrar grupp P 14/25 25/7 T.Chou - F.Burestedt 2-0 27/7 B.Yang - F.Burestedt 0-2 28/7 T.Chou - B.Yang 2-1 1 Chou Tien Chen 0 0 0 0 0-0 0 1 Brian Yang 0 0 0 0 0-0 0 1 Felix Burestedt 0 0 0 0 0-0 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-15
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - damer grupp E 15/25 25/7 N.Okuhara - Y.Li 2-0 26/7 E.Kosetskaya - Y.Li 2-0 28/7 N.Okuhara - E.Kosetskaya 2-0 1 Nozomi Okuhara 2 2 0 0 4-0 2 2 Evgeniya Kosets 2 1 0 1 2-2 1 3 Yvonne Li 2 0 0 2 0-4 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-16
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Badminton - herrardubbel Dubbel - Final Dubbel - Bronsmatch Semifinal T.F. Chia/W.Y. S MAS Li J H/Liu Y C CHN Taiwan TPE Indonesien INA Kvartsfinal Gideon/Sukamuljo INA 14 17 T.F. Chia/W.Y. S MAS 21 21 Li J H/Liu Y C CHN 12 21 21 Astrup/Rasmussen DEN 21 14 19 Lee Y/Wang C L TAI 21 21 Endo/Watanabe JPN 16 19 Kamura/Sonoda JPN 14 21 9 Ahsan/Setiawan INA 21 16 21 Fortsättning följer >>>
sida 471-17
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - damer grupp P 17/25 24/7 X.Qi - T.Nguyen 0-2 T.Tai - S.Jaquet 2-0 26/7 X.Qi - S.Jaquet 2-0 T.Tai - T.Nguyen 2-0 28/7 T.Tai - X.Qi 2-0 T.Nguyen - S.Jaquet 2-0 1 Tai Tzu Ying 3 3 0 0 6-0 3 2 Thuy Linh Nguye 3 2 0 1 4-2 2 3 Qi Xuefei 3 1 0 2 2-4 1 4 Sabrina Jaquet 3 0 0 3 0-6 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-18
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - damdubbel grupp18/25 24/7 Polii/Aprian - M.K. Chow/M. 2-0 Fukushima/Hi - Birch/Smith 2-0 25/7 Fukushima/Hi - M.K. Chow/M. 2-1 26/7 Polii/Aprian - Birch/Smith 2-0 27/7 Fukushima/Hi - Polii/Aprian 1-2 M.K. Chow/M. - Birch/Smith 2-0 1 G.Polii/Apriani 3 3 0 0 6-1 3 2 Y.Fukushima/S.H 3 2 0 1 5-3 2 3 M.Chow/M.Lee 3 1 0 2 3-4 1 4 C.Birch/L.Smith 3 0 0 3 0-6 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-19
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - damdubbel grupp19/25 24/7 Du Y/Li Y H - Fruergaard/T 2-0 Lee S H/Shin - Mapasa/Somer 2-0 25/7 Lee S H/Shin - Fruergaard/T 1-2 26/7 Du Y/Li Y H - Mapasa/Somer 2-0 27/7 Fruergaard/T - Mapasa/Somer 1-2 Lee S H/Shin - Du Y/Li Y H 2-0 1 L.Lee/S.Shin 3 2 0 1 5-2 2 2 Du Y/Li Y H 3 2 0 1 4-2 2 3 S.Mapasa/G.Some 3 1 0 2 2-5 1 4 M.Fruergaard/S. 3 1 0 2 3-5 1 Fortsättning följer >>>
sida 471-20
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - damdubbel grupp20/25 24/7 Chen Q C/Jia - Kititharakul 2-0 Kim S Y/Kong - G. Stoeva/S. 2-1 25/7 Kim S Y/Kong - Kititharakul 2-0 26/7 Chen Q C/Jia - G. Stoeva/S. 2-0 27/7 Chen Q C/Jia - Kim S Y/Kong 2-1 G. Stoeva/S. - Kititharakul 2-1 1 Chen Q C/Jia Y 3 3 0 0 6-1 3 2 K.Kim/K.Kong 3 2 0 1 5-3 2 3 G.Stoeva/S.Stoe 3 1 0 2 3-5 1 4 J.Kititharakul/ 3 0 0 3 1-6 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-21
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Badminton - mixeddubbel 21/25 Dubbel - Final Zheng S/Huang Y CHN Wang Y/Huang D P CHN Dubbel - Bronsmatch Tang C M/Tse Y S HKG Watanabe/Higashi JPN Semifinal Zheng S/Huang Y CHN 21 21 Tang C M/Tse Y S HKG 16 12 Watanabe/Higashi JPN 23 15 14 Wang Y/Huang D P CHN 21 21 21 Kvartsfinal Zheng S/Huang Y CHN 21 21 Jordan/Oktaviant INA 17 15 Storbritannien GBR 13 18 Tang C M/Tse Y S HKG 21 21 Watanabe/Higashi JPN 15 21 21 Puavaranukroh/Ta THA 21 16 14 Sydkorea KOR 9 16 Wang Y/Huang D P CHN 21 21 Fortsättning följer >>>
sida 471-22
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - mixeddubbel gru22/25 24/7 Zheng S/Huan - Elgamal/Hany 2-0 Seo S J/Chae - Tabeling/S. 2-1 25/7 Zheng S/Huan - Tabeling/S. 2-0 Seo S J/Chae - Elgamal/Hany 2-0 26/7 Tabeling/S. - Elgamal/Hany 2-0 Zheng S/Huan - Seo S J/Chae 2-0 1 Zheng S/Huang Y 3 3 0 0 6-0 3 2 S.Seo/C.Chae 3 2 0 1 4-3 2 3 R.Tabeling/S.Pi 3 1 0 2 3-4 1 4 A.Elgamal/D.Han 3 0 0 3 0-6 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-23
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - mixeddubbel gru23/25 24/7 M. Ellis/Smi - Gicquel/Delr 2-0 Puavaranukro - Hurlburt-Yu/ 2-0 25/7 Puavaranukro - Gicquel/Delr 2-0 M. Ellis/Smi - Hurlburt-Yu/ 2-0 26/7 Puavaranukro - M. Ellis/Smi 0-2 Gicquel/Delr - Hurlburt-Yu/ 2-0 1 M.Ellis/L.Smith 3 3 0 0 6-0 3 2 D.Puavaranukroh 3 2 0 1 4-2 2 3 T.Gicquel/D.Del 3 1 0 2 2-4 1 4 J.Hurlburt-Yu/J 3 0 0 3 0-6 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-24
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - mixeddubbel gru24/25 24/7 Watanabe/Hig - Christiansen 2-1 Jordan/Oktav - Leung/Somerv 2-1 25/7 Jordan/Oktav - Christiansen 2-0 Watanabe/Hig - Leung/Somerv 2-0 26/7 Jordan/Oktav - Watanabe/Hig 0-2 Christiansen - Leung/Somerv 2-0 1 Y.Watanabe/A.Hi 3 3 0 0 6-1 3 2 P.Jordan/M.Okta 3 2 0 1 4-3 2 3 M.Christiansen/ 3 1 0 2 3-4 1 4 S.Leung/G.Somer 3 0 0 3 1-6 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-25
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - mixeddubbel gru25/25 24/7 Wang Y/Huang - Lamsfuss/Her 2-0 P.S. Chan/L. - Tang C M/Tse 1-2 25/7 P.S. Chan/L. - Lamsfuss/Her 0-2 Wang Y/Huang - Tang C M/Tse 2-0 26/7 Tang C M/Tse - Lamsfuss/Her 2-1 Wang Y/Huang - P.S. Chan/L. 2-0 1 Wang Y/Huang D 3 3 0 0 6-0 3 2 T.Tang/T.Tse 3 2 0 1 4-4 2 3 M.Lamsfuss/I.He 3 1 0 2 3-4 1 4 P.Chan/L.Goh 3 0 0 3 1-6 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-26
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - damer grupp F 25/7 M.Li - N.Sotomayor 2-0 26/7 M.Repiska - N.Sotomayor 2-0 28/7 M.Li - M.Repiska 2-0 1 Michelle Li 2 2 0 0 4-0 2 2 Martina Repiskå 2 1 0 1 2-2 1 3 Nikte Sotomayor 2 0 0 2 0-4 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-27
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - damer grupp G 25/7 B.He - F.Abdul Razz 2-0 26/7 S.Aghaeihaji - F.Abdul Razz 2-0 28/7 B.He - S.Aghaeihaji 2-0 1 He Bingjiao 2 2 0 0 4-0 2 2 Soraya Aghaeiha 2 1 0 1 2-2 1 3 Fathimath Abdul 2 0 0 2 0-4 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-28
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - damer grupp H 25/7 B.Zhang - M.Ulitina 2-0 26/7 F.Da Silva - M.Ulitina 0-2 28/7 B.Zhang - F.Da Silva 2-0 1 Beiwen Zhang 2 2 0 0 4-0 2 2 Mariya Ulitina 2 1 0 1 2-2 1 3 Fabiana Da Silv 2 0 0 2 0-4 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-29
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - damer grupp I 25/7 M.Blichfeldt - W.Chen 2-0 27/7 L.Zetchiri - W.Chen 1-2 28/7 M.Blichfeldt - L.Zetchiri 2-0 1 Mia Blichfeldt 2 2 0 0 4-0 2 2 Wendy Chen 2 1 0 1 2-3 1 3 Linda Zetchiri 2 0 0 2 1-4 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-30
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - damer grupp J 25/7 P.Sindhu - K.Polikarpov 2-0 27/7 N.Cheung - K.Polikarpov 2-1 28/7 P.Sindhu - N.Cheung 2-0 1 P.V. Sindhu 2 2 0 0 4-0 2 2 Cheung Ngan Yi 2 1 0 1 2-3 1 3 Ksenia Polikarp 2 0 0 2 1-4 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-31
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - damer grupp K 24/7 G.Kim - H.Gaitan 2-0 27/7 J.Yeo - H.Gaitan 2-0 28/7 G.Kim - J.Yeo 2-0 1 Kim Ga-Eun 2 2 0 0 4-0 2 2 Jia Min Yeo 2 1 0 1 2-2 1 3 Haramara Gaitån 2 0 0 2 0-4 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-32
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - damer grupp L 24/7 A.Yamaguchi - M.Shahzad 2-0 27/7 K.Gilmour - M.Shahzad 2-0 28/7 A.Yamaguchi - K.Gilmour 2-0 1 Akane Yamaguchi 2 2 0 0 4-0 2 2 Kirsty Gilmour 2 1 0 1 2-2 1 3 Mahoor Shahzad 2 0 0 2 0-4 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-33
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - damer grupp M 25/7 G.Tunjung - T.Zar 2-0 27/7 L.Tan - T.Zar 2-0 28/7 G.Tunjung - L.Tan 2-0 1 Gregoria Marisk 2 2 0 0 4-0 2 2 Lianne Tan 2 1 0 1 2-2 1 3 Thet Htar Thu Z 2 0 0 2 0-4 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-34
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - damer grupp N 28/7 R.Intanon - S.Cheah 2-1 1 Ratchanok Intan 1 1 0 0 2-1 1 2 Soniia Cheah 1 0 0 1 1-2 0 Laura Sarosi - Fortsättning följer >>>
sida 471-35
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - damer grupp P 24/7 X.Qi - T.Nguyen 0-2 T.Tai - S.Jaquet 2-0 26/7 X.Qi - S.Jaquet 2-0 T.Tai - T.Nguyen 2-0 28/7 T.Tai - X.Qi 2-0 T.Nguyen - S.Jaquet 2-0 1 Tai Tzu Ying 3 3 0 0 6-0 3 2 Thuy Linh Nguye 3 2 0 1 4-2 2 3 Qi Xuefei 3 1 0 2 2-4 1 4 Sabrina Jaquet 3 0 0 3 0-6 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-36
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Badminton - damerdubbel Dubbel - Final Dubbel - Bronsmatch Semifinal Kvartsfinal Polii/Apriani INA Kina CHN Lee S H/Shin S C KOR S. Piek/Seinen NED Sydkorea KOR Matsumoto/Nagaha JPN Fukushima/Hirota JPN Chen Q C/Jia Y CHN Fortsättning följer >>>
sida 471-37
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - damdubbel grupp A 24/7 Polii/Aprian - M.K. Chow/M. 2-0 Fukushima/Hi - Birch/Smith 2-0 25/7 Fukushima/Hi - M.K. Chow/M. 2-1 26/7 Polii/Aprian - Birch/Smith 2-0 27/7 Fukushima/Hi - Polii/Aprian 1-2 M.K. Chow/M. - Birch/Smith 2-0 1 G.Polii/Apriani 3 3 0 0 6-1 3 2 Y.Fukushima/S.H 3 2 0 1 5-3 2 3 M.Chow/M.Lee 3 1 0 2 3-4 1 4 C.Birch/L.Smith 3 0 0 3 0-6 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-38
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - damdubbel grupp B 24/7 Matsumoto/Na - Hany/Hosny 2-0 S. Piek/Sein - Honderich/Ts 2-1 25/7 Matsumoto/Na - Honderich/Ts 2-1 26/7 S. Piek/Sein - Hany/Hosny 2-0 27/7 Matsumoto/Na - S. Piek/Sein 2-0 Honderich/Ts - Hany/Hosny 2-0 1 M.Matsumoto/W.N 3 3 0 0 6-1 3 2 S.Piek/C.Seinen 3 2 0 1 4-3 2 3 R.Honderich/K.T 3 1 0 2 4-4 1 4 D.Hany/H.Hosny 3 0 0 3 0-6 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-39
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - damdubbel grupp C 24/7 Du Y/Li Y H - Fruergaard/T 2-0 Lee S H/Shin - Mapasa/Somer 2-0 25/7 Lee S H/Shin - Fruergaard/T 1-2 26/7 Du Y/Li Y H - Mapasa/Somer 2-0 27/7 Fruergaard/T - Mapasa/Somer 1-2 Lee S H/Shin - Du Y/Li Y H 2-0 1 L.Lee/S.Shin 3 2 0 1 5-2 2 2 Du Y/Li Y H 3 2 0 1 4-2 2 3 S.Mapasa/G.Some 3 1 0 2 2-5 1 4 M.Fruergaard/S. 3 1 0 2 3-5 1 Fortsättning följer >>>
sida 471-40
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - damdubbel grupp D 24/7 Chen Q C/Jia - Kititharakul 2-0 Kim S Y/Kong - G. Stoeva/S. 2-1 25/7 Kim S Y/Kong - Kititharakul 2-0 26/7 Chen Q C/Jia - G. Stoeva/S. 2-0 27/7 Chen Q C/Jia - Kim S Y/Kong 2-1 G. Stoeva/S. - Kititharakul 2-1 1 Chen Q C/Jia Y 3 3 0 0 6-1 3 2 K.Kim/K.Kong 3 2 0 1 5-3 2 3 G.Stoeva/S.Stoe 3 1 0 2 3-5 1 4 J.Kititharakul/ 3 0 0 3 1-6 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-41
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Badminton - mixeddubbel Dubbel - Final Zheng S/Huang Y CHN Wang Y/Huang D P CHN Dubbel - Bronsmatch Tang C M/Tse Y S HKG Watanabe/Higashi JPN Semifinal Zheng S/Huang Y CHN 21 21 Tang C M/Tse Y S HKG 16 12 Watanabe/Higashi JPN 23 15 14 Wang Y/Huang D P CHN 21 21 21 Kvartsfinal Zheng S/Huang Y CHN 21 21 Jordan/Oktaviant INA 17 15 Storbritannien GBR 13 18 Tang C M/Tse Y S HKG 21 21 Watanabe/Higashi JPN 15 21 21 Puavaranukroh/Ta THA 21 16 14 Sydkorea KOR 9 16 Wang Y/Huang D P CHN 21 21 Fortsättning följer >>>
sida 471-42
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - mixeddubbel grupp A 24/7 Zheng S/Huan - Elgamal/Hany 2-0 Seo S J/Chae - Tabeling/S. 2-1 25/7 Zheng S/Huan - Tabeling/S. 2-0 Seo S J/Chae - Elgamal/Hany 2-0 26/7 Tabeling/S. - Elgamal/Hany 2-0 Zheng S/Huan - Seo S J/Chae 2-0 1 Zheng S/Huang Y 3 3 0 0 6-0 3 2 S.Seo/C.Chae 3 2 0 1 4-3 2 3 R.Tabeling/S.Pi 3 1 0 2 3-4 1 4 A.Elgamal/D.Han 3 0 0 3 0-6 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-43
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - mixeddubbel grupp B 24/7 M. Ellis/Smi - Gicquel/Delr 2-0 Puavaranukro - Hurlburt-Yu/ 2-0 25/7 Puavaranukro - Gicquel/Delr 2-0 M. Ellis/Smi - Hurlburt-Yu/ 2-0 26/7 Puavaranukro - M. Ellis/Smi 0-2 Gicquel/Delr - Hurlburt-Yu/ 2-0 1 M.Ellis/L.Smith 3 3 0 0 6-0 3 2 D.Puavaranukroh 3 2 0 1 4-2 2 3 T.Gicquel/D.Del 3 1 0 2 2-4 1 4 J.Hurlburt-Yu/J 3 0 0 3 0-6 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-44
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - mixeddubbel grupp C 24/7 Watanabe/Hig - Christiansen 2-1 Jordan/Oktav - Leung/Somerv 2-1 25/7 Jordan/Oktav - Christiansen 2-0 Watanabe/Hig - Leung/Somerv 2-0 26/7 Jordan/Oktav - Watanabe/Hig 0-2 Christiansen - Leung/Somerv 2-0 1 Y.Watanabe/A.Hi 3 3 0 0 6-1 3 2 P.Jordan/M.Okta 3 2 0 1 4-3 2 3 M.Christiansen/ 3 1 0 2 3-4 1 4 S.Leung/G.Somer 3 0 0 3 1-6 0 Fortsättning följer >>>
sida 471-45
471 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - BADMINTON - mixeddubbel grupp D 24/7 Wang Y/Huang - Lamsfuss/Her 2-0 P.S. Chan/L. - Tang C M/Tse 1-2 25/7 P.S. Chan/L. - Lamsfuss/Her 0-2 Wang Y/Huang - Tang C M/Tse 2-0 26/7 Tang C M/Tse - Lamsfuss/Her 2-1 Wang Y/Huang - P.S. Chan/L. 2-0 1 Wang Y/Huang D 3 3 0 0 6-0 3 2 T.Tang/T.Tse 3 2 0 1 4-4 2 3 M.Lamsfuss/I.He 3 1 0 2 3-4 1 4 P.Chan/L.Goh 3 0 0 3 1-6 0 Fortsättning följer >>>