Lördag SVT2: 16.00-19.30
16:00 Slägga, herrar: Mattias Lindberg, Skellefteå, Oscar Vestlund, Göta, Elias Håkansson, Spårvägen
16:10 100 m häck, damer: Susanna Kallur, Elin Westerlund, Spårvägen, Amanda Hansson, Hässelby
16:15 Höjdhopp, herrar: Andreas Carlsson, Ymer, Mehdi Katib, Hammarby, Philip Frifelt Lundqvist, Göta
16:20 110 m häck, herrar: Anton Levin, Malmö AI, Alexander Brorsson, Athletics 24 Seven, Marvin Tay, Spårvägen
16:30 400 m, damer: Matilda Hellqvist, Ullevi, Lisa Duffy, Hässelby, Pernilla Tornemark, Malmö
16:35 400 m, herrar: Erik Martinsson, Gefle, Felix Francois, Örgryte, Dennis Forsman, Ullevi
16:45 5 000 m, herrar: Suldan Hassan, Ullevi, Jonas Leanderson, Staffan Ek, Huddinge
16:50 Kula, damer: Fanny Roos, Athletics 24 Seven, Maria Nilsson, Orient, Frida Åkerström, Huddinge
17:00 Tresteg, damer: Jasmin Sabir, Hammarby, Fanny Ernestam, Örebro, Malin Marmbrandt
17:10 100 meter, damer: Susanna Kallur, Falun, Khaddi Sagnia, Ullevi, Elin Östlund, Örebro
17:20 100 meter, herrar: Tom Kling Baptiste, Huddinge, Odain Rose, Umeå, Austin Hamilton, Malmö AI
17:20 Diskus, herrar: Daniel Ståhl, Axel Härstedt, Malmö, Niklas Arrhenius,
17:30 10 000 m, damer: Malin Liljestedt, Spårvägen, Louise Wiker, Hässelby, vakant
18:00 Stav, damer: Angelica Bengtsson, Hässelby, Michaela Meijer, Örgryte, Lisa Gunnarsson, Hässelby
18:25 Längd, herrar: Michel Tornéus, Hammarby, Andreas Carlsson, Ymer, Johan Taléus, Eskilstuna,
18:40 Spjut, damer: Anna Wessman, Växjö, Sofi Flink, Västerås, Elisabeth Höglund, Göta
18:50 4x100 m, damer: Elin Östlund, Pernilla Nilsson, Gladys Bamane, vakant
19:00 4x100 m, herrar: Tom Kling Baptiste, Austin Hamilton, Jacob Ewertz, Hammarby, Erik Hagberg, Upsala
19:10 1 500 m, damer: Anna Silvander, Lovisa Lindh, vakant plats
19:20 800 m, herrar: Kalle Berglund, Spårvägen, Andreas Kramer, Sävedalen, Johan Rogestedt, Stenungsund
Söndag SVT2: 12.30-16.15
12:30 Slägga, damer: Tracey Andersson, Ullevi, Marinda Petersson, Malmö, AIIda Storm, Hässelby
12:40 400 m häck, damer: Hanna Palmqvist, Mölndal, Sofia Johnsson, Hässelby, Johanna Holmén Svensson, Ullevi
12:50 400 m häck, herrar: Isak Andersson, Upsala, Jonathan Carbe, Örgryte, Alexander Lundskog, Ullevi
13:00 5 000 m, damer: Meraf Bahta, Hälle, Maria Larsson, Örgryte, Cecilia Norrbom, Spårvägen
13:00 Kula, herrar: Niklas Arrhenius, Spårvägen, Daniel Ståhl, do, Wictor Petersson, Malmö
13:05 Tresteg, herrar: Erik Ehrlin, Hammarby, Mathias Ström, Örgryte, Michel Tornéus,
13:25 3 000 m hinder, herrar: Emil Blomberg, Hässelby, Elmar Engholm, do, Hässelby, Vidar Johansson, Sävedalen 14:45 W Discus Throw
13:45 200 m, damer: Pernilla Nilsson, Malmö, Gladys Bamane, Spårvägen, Malin Ström, Bollnäs
13:45 Diskus, damer: Fanny Roos, Sofia Larsson, Ullevi, Anna Karlsson, Motala
13:50 200 m, herrar: Johan Wissman, Hässelby, Tom Kling Baptiste, Felix Svensson, Mölndal,
14:00 3 000 m hinder, damer: Charlotta Fougberg, Ullevi, Frida Kristiansson, Örgryte, vakant
14:20 10 000 m, herrar: David Nilsson, Högbo, Anton Danielsson, Malmö, vakant plats
14:35 Höjdhopp, damer: Sofie Skoog, Göta, Ebba Jungmark, Mölndal, Emma Green, Örgryte
14:40 Längdhopp, damer: Khaddi Sagnia, Erica Jarder, Spårvägen, Malin Marmbrandt, Västerås
15:00 Spjut: Kim Amb, Bålsta, Gabriel Wallin, Södertälje, Jiannis Smalios, Örebro
15:20 4x400 m stafett, damer: Matilda Hellqvist, Lisa Duffy, Pernilla Tornemark, Ebba Svantesson, Ullevi.
15:30 4x400 m stafett, herrar: Erik Martinsson, Felix Francois, Dennis Forsman, Adam Danielsson, Ullevi.
15:40 800 m, damer: Lovisa Lindh, Ullevi, Anna Silvander, Lidingö, Hanna Hermansson, Tureberg
15:50 1 500 m, herrar: Johan Rogestedt, Jonas Leanderson, Malmö, Kalle Berglund, Spårvägen