Om cookies på våra tjänster

Vi har placerat cookies på din dator och lagrar ditt IP-nummer för att ge dig en bättre upplevelse av våra webbplatser. Om du inte godkänner eller vill ha mer information kan du läsa mer här: Om cookies och personuppgifter

Uppdrag gransknings Janne Josefsson and Karin Mattisson. Foto: Sofia Sabel

Kontakta Uppdrag gransknings redaktion

UPPDRAG GRANSKNING · Här hittar du kontaktuppgifter till alla reportrar och redaktörer.

Du kan också mejla till redaktionens gemensamma mejlkorg, granskning@svt.se. Har du information du vill dela med dig av? Läs mer om hur du kan tipsa oss på ett säkert sätt.

Nils Hanson, projektledare/ansvarig utgivare nils.hanson@svt.se

Marianne Westman, administrativ projektledare marianne.westman@svt.se

Janne Josefsson, programledare/reporter jan.josefsson@svt.se

Karin Mattisson, programledare/reporter karin.mattisson@svt.se

Peter Bagge, programredaktör peter.bagge@svt.se

Frida Johanson, digital redaktör frida.johanson@svt.se

Fredrik Laurin, redaktör fredrik.laurin@svt.se

Hans Peterson Hammer, redaktör intake hans.peterson.hammer@svt.se

Anna-Klara Bankel, reporter anna-klara.bankel@svt.se

Sven Bergman, reporter sven.bergman@svt.se

Henrik Bergsten, reporter henrik.bergsten@svt.se

Bo-Göran Bodin, reporter bo.goran.bodin@svt.se

Jorun Collin, reporter jorun.collin@svt.se

Joachim Dyfvermark, reporter joachim.dyfvermark@svt.se

Anna Engholm, onlinereporter anna.engholm@svt.se

Ali Fegan, reporter ali.fegan@svt.se

Staffan Florén Sandberg, reporter staffan.floren@svt.se.

Linda Haglund, onlinereporter linda.haglund@svt.se

Jesper Henke, reporter jesper.henke@svt.se

Axel Humlesjö, reporter axel.humlesjo@svt.se Krypteringsnyckel: Axel Humlesjö

Petter Ljunggren, reporter petter.ljunggren@svt.se Krypteringsnyckel: Petter Ljunggren

Lina Makboul, reporter lina.makboul@svt.se

Ola Sandstig, reporter ola.sandstig@svt.se

Lars-Göran Svensson, reporter lars-goran.svensson@svt.se

Magnus Svenungsson, reporter magnus.svenungsson@svt.se

Så arbetar vi på SVT Nyheter

SVT:s nyheter ska stå för saklighet och opartiskhet. Det vi publicerar ska vara sant och relevant. Vid akuta nyhetslägen kan det vara svårt att få alla fakta bekräftade, då ska vi berätta vad vi vet – och inte vet. Läs mer