Utseende: Webb | TV
normal | större | störst
 341 SVT Text         Söndag 27 sep 2020
   FOTBOLL Turkiska ligan           1/8 
                                        
 25/9  Fatih Karag - Basaksehir    2-0  
 26/9  Kayserispor - Erzurumspor   1-3  
       Göztepe     - Gaziantep     2-2  
       Hatayspor   - Kasimpasa     1-0  
       Trabzonspor - Malatyaspor   3-1  
 27/9  Rizespor    - Alanyaspor    1-1  
       Konyaspor   - Besiktas           
       Sivasspor   - Ankaragucu         
       Galatasaray - Fenerbahce         
 28/9  Antalyaspor - Denizlispor        
 2/10  Ankaragucu  - Kayserispor        
       Gaziantep   - Trabzonspor        
 3/10  Malatyaspor - Antalyaspor        
       Basaksehir  - Göztepe            
       Erzurumspor - Rizespor           
       Fenerbahce  - Fatih Karag        
 4/10  Denizlispor - Konyaspor          
       Besiktas    - Genclerbirl        
       Alanyaspor  - Hatayspor          
       Kasimpasa   - Galatasaray        
             Tabell följer >>>          
 341 SVT Text         Söndag 27 sep 2020
   FOTBOLL Turkiska ligan           2/8 
  1 Fatih Karagum  3  2  1  0   7-2    7
  2 Alanyaspor     3  2  1  0   5-1    7
  3 Hatayspor      3  2  1  0   3-0    7
  4 Galatasaray    2  2  0  0   5-1    6
  5 Erzurumspor    3  2  0  1   6-4    6
  6 Göztepe        3  1  2  0   8-4    5
  7 Besiktas       2  1  1  0   4-2    4
  8 Antalyaspor    2  1  1  0   3-1    4
  9 Fenerbahce     2  1  1  0   2-1    4
 10 Trabzonspor    3  1  1  1   4-4    4
 11 Kasimpasa      3  1  0  2   2-2    3
 12 Sivasspor      2  1  0  1   2-3    3
 13 Kayserispor    3  1  0  2   2-5    3
 14 Gaziantep      3  0  2  1   5-7    2
 15 Konyaspor      1  0  1  0   0-0    1
 16 Genclerbirlig  2  0  1  1   0-2    1
 17 Rizespor       3  0  1  2   2-5    1
 18 Denizlispor    2  0  1  1   1-5    1
 19 Malatyaspor    3  0  1  2   2-7    1
 20 Ankaragucu     1  0  0  1   1-2    0
 21 Basaksehir     3  0  0  3   0-6    0
         Grekiska ligan följer >>>      
 341 SVT Text         Söndag 27 sep 2020
   FOTBOLL Grekiska ligan           3/8 
                                        
 11/9  Aris        - Lamia         3-1  
       PAOK        - Larissa       1-0  
 12/9  OFI Kreta   - Panetolikos   1-1  
 13/9  Atromitos   - Volos         0-2  
       Asteras     - Panathinaik   1-0  
 18/9  PAOK        - Atromitos     1-1  
       Olympiakos  - Asteras       3-0  
 19/9  Panetolikos - AEK           0-2  
 20/9  Lamia       - OFI Kreta     1-2  
       Volos       - Aris          0-1  
 26/9  Volos       - PAOK          0-0  
       Olympiakos  - Panetolikos   2-0  
 27/9  Aris        - Giannena           
       OFI Kreta   - Atromitos          
       AEK         - Lamia              
 28/9  Larissa     - Panathinaik        
                                        
                                        
                                        
                                        
             Tabell följer >>>          
 341 SVT Text         Söndag 27 sep 2020
   FOTBOLL Grekiska ligan           4/8 
                                        
  1 Olympiakos     2  2  0  0   5-0    6
  2 Aris           2  2  0  0   4-1    6
  3 PAOK           3  1  2  0   2-1    5
  4 OFI Kreta      2  1  1  0   3-2    4
  5 Volos          3  1  1  1   2-1    4
  6 AEK            1  1  0  0   2-0    3
  7 Asteras        2  1  0  1   1-3    3
  8 Atromitos      2  0  1  1   1-3    1
  9 Panetolikos    3  0  1  2   1-5    1
 10 Lamia          2  0  0  2   2-5    0
 11 Apollon Smyrn  0  0  0  0   0-0    0
 11 Giannena       0  0  0  0   0-0    0
 13 Larissa        1  0  0  1   0-1    0
 13 Panathinaikos  1  0  0  1   0-1    0
                                        
                                        
                                        
                                        
                                        
                                        
          Ryska ligan följer >>>        
 341 SVT Text         Söndag 27 sep 2020
   FOTBOLL Ryska Ligan              5/8 
                                        
 26/9  Tambov      - Sp Moskva     0-2  
       Zenit       - Ufa           6-0  
       Sotji       - FK Krasnoda   1-1  
 27/9  Arsenal Tul - Rostov        2-3  
       Groznyj     - Ural Jekate        
       CSKA Moskva - Lok Moskva         
       Rotor Volgo - Rubin Kazan        
 28/9  Khimki      - Dynamo Mosk        
 3/10  Ufa         - Rotor Volgo        
       Ural Jekate - CSKA Moskva        
       Tambov      - Arsenal Tul        
       Sp Moskva   - Zenit              
 4/10  Lok Moskva  - Khimki             
       Rubin Kazan - Groznyj            
       Sotji       - Rostov             
       Dynamo Mosk - FK Krasnoda        
                                        
                                        
                                        
                                        
             Tabell följer >>>          
 341 SVT Text         Söndag 27 sep 2020
   FOTBOLL Ryska Ligan              6/8 
                                        
  1 Zenit          9  6  2  1  20-5   20
  2 Sp Moskva      9  6  2  1  15-8   20
  3 Rostov         9  5  2  2  10-7   17
  4 CSKA Moskva    8  5  1  2  14-7   16
  5 Sotji          9  4  4  1  13-10  16
  6 FK Krasnodar   9  4  3  2  18-7   15
  7 Dynamo Moskva  8  4  2  2   7-4   14
  8 Lok Moskva     8  3  3  2   8-6   12
  9 Rubin Kazan    8  3  2  3  11-11  11
 10 Groznyj        8  3  1  4   8-11  10
 11 Ural Jekateri  8  2  4  2   7-7   10
 12 Arsenal Tula   9  2  2  5  12-16   8
 13 Tambov         9  2  1  6   7-13   7
 14 Ufa            9  1  2  6   5-20   5
 15 Khimki         8  0  3  5   7-18   3
 16 Rotor Volgogr  8  0  2  6   3-15   2
                                        
                                        
                                        
                                        
         Skotska ligan följer >>>       
 341 SVT Text         Söndag 27 sep 2020
   FOTBOLL Skotska ligan            7/8 
                                        
 19/9  Celtic      - Livingston    3-2  
       Dundee U    - St Mirren     2-1  
       Kilmarnock  - Hamilton      2-1  
       St Johnston - Ross County   0-1  
 20/9  Hibernian   - Rangers       2-2  
       Aberdeen    - Motherwell    0-3  
 26/9  St Mirren   - Kilmarnock    0-1  
       Hamilton    - Dundee U      1-1  
       Livingston  - St Johnston   2-0  
 27/9  Motherwell  - Rangers       1-5  
       Celtic      - Hibernian          
       Ross County - Aberdeen           
 2/10  Aberdeen    - St Mirren          
       Hibernian   - Hamilton           
       Dundee U    - Livingston         
       Kilmarnock  - Motherwell         
 4/10  St Johnston - Celtic             
       Rangers     - Ross County        
                                        
                                        
             Tabel följer >>>           
 341 SVT Text         Söndag 27 sep 2020
   FOTBOLL Skotska ligan            8/8 
                                        
  1 Rangers        9  7  2  0  22-3   23
  2 Celtic         7  6  1  0  20-5   19
  3 Hibernian      8  5  2  1  13-5   17
  4 Aberdeen       6  4  0  2   5-5   12
  5 Kilmarnock     9  3  2  4  12-11  11
  6 Ross County    8  3  2  3   7-11  11
  7 Dundee U       9  3  2  4   7-14  11
  8 Livingston     9  2  2  5  10-14   8
  9 Motherwell     9  2  2  5   7-13   8
 10 Hamilton       8  2  1  5   6-13   7
 11 St Johnstone   9  2  1  6   4-11   7
 12 St Mirren      9  2  1  6   5-13   7
                                        
                                        
                                        
                                        
                                        
                                        
                                        
                                        
         Turkiska Ligan följer >>>      
Automatisk uppdatering: Av |
Föregående sida  Nästa sida

© Sveriges Television AB | Åsa Edlund Jönsson | svtsport@svt.se