Utseende: Webb | TV
normal | större | störst
 362 SVT Text         Söndag 22 sep 2019
   ISHOCKEY CHL Grupp A             1/8 
                                        
 29/8  Klagenfurt - Tappara     3-2     
       Biel-Bienn - Frisk Aske  2-1     
 31/8  Klagenfurt - Frisk Aske  3-0     
       Biel-Bienn - Tappara     1-0     
 6/9   Tappara    - Klagenfurt  8-3     
       Frisk Aske - Biel-Bienn  2-3     
 8/9   Tappara    - Biel-Bienn  1-0     
       Frisk Aske - Klagenfurt  0-4     
 8/10  Frisk Aske - Tappara             
 9/10  Klagenfurt - Biel-Bienn          
 15/10 Biel-Bienn - Klagenfurt          
 16/10 Tappara    - Frisk Aske          
                                        
                                        
                                        
               S  V VÖ FÖ  F  GM-IM    P
  1 Klagenfur  4  3  0  0  1  13-10    9
  2 Biel-Bien  4  3  0  0  1   6-4     9
  3 Tappara    4  2  0  0  2  11-7     6
  4 Frisk Ask  4  0  0  0  4   3-12    0
            Grupp B följer >>>          
 362 SVT Text         Söndag 22 sep 2019
   ISHOCKEY CHL Grupp B             2/8 
                                        
 29/8  Plzen      - HPK         5-4   SD
       Zug        - Rungsted    5-2     
 31/8  Zug        - HPK         3-4  STR
       Plzen      - Rungsted    9-3     
 5/9   HPK        - Plzen       1-2   SD
       Rungsted   - Zug         0-5     
 7/9   HPK        - Zug         1-3     
       Rungsted   - Plzen       2-4     
 8/10  HPK        - Rungsted            
 9/10  Zug        - Plzen               
 15/10 Plzen      - Zug                 
       Rungsted   - HPK                 
                                        
                                        
                                        
               S  V VÖ FÖ  F  GM-IM    P
  1 Plzen      4  2  2  0  0  20-10   10
  2 Zug        4  3  0  1  0  16-7    10
  3 HPK        4  0  1  2  1  10-13    4
  4 Rungsted   4  0  0  0  4   7-23    0
            Grupp C följer >>>          
 362 SVT Text         Söndag 22 sep 2019
   ISHOCKEY CHL Grupp C             3/8 
                                        
 29/8  Luleå      - Augsburg    2-3  STR
       Belfast    - Liberec     5-4     
 31/8  Luleå      - Liberec     4-1     
       Belfast    - Augsburg    2-3   SD
 5/9   Liberec    - Belfast     6-1     
 6/9   Augsburg   - Luleå       4-5   SD
 8/9   Liberec    - Luleå       4-5   SD
       Augsburg   - Belfast     3-1     
 8/10  Augsburg   - Liberec             
       Belfast    - Luleå               
 15/10 Luleå      - Belfast             
 16/10 Liberec    - Augsburg            
                                        
                                        
                                        
               S  V VÖ FÖ  F  GM-IM    P
  1 Luleå      4  1  2  1  0  16-12    8
  2 Augsburg   4  1  2  1  0  13-10    8
  3 Liberec    4  1  0  1  2  15-15    4
  4 Belfast    4  1  0  1  2   9-16    4
            Grupp D följer >>>          
 362 SVT Text         Söndag 22 sep 2019
   ISHOCKEY CHL Grupp D             4/8 
                                        
 30/8  Yunost Min - Lausanne    3-2   SD
       Pelicans   - Trinec      1-0     
 1/9   Yunost Min - Trinec      2-0     
       Pelicans   - Lausanne    4-5  STR
 6/9   Trinec     - Pelicans    5-3     
       Lausanne   - Yunost Min  3-2     
 8/9   Lausanne   - Pelicans    4-3  STR
       Trinec     - Yunost Min  7-2     
 9/10  Trinec     - Lausanne            
       Pelicans   - Yunost Min          
 15/10 Yunost Min - Pelicans            
       Lausanne   - Trinec              
                                        
                                        
                                        
               S  V VÖ FÖ  F  GM-IM    P
  1 Lausanne   4  1  2  1  0  14-12    8
  2 Trinec     4  2  0  0  2  12-8     6
  3 Pelicans   4  1  0  2  1  11-14    5
  4 Yunost Mi  4  1  1  0  2   9-12    5
            Grupp E följer >>>          
 362 SVT Text         Söndag 22 sep 2019
   ISHOCKEY CHL Grupp E             5/8 
                                        
 30/8  Skellefteå - Bern        3-2  STR
       Kärpät     - Grenoble    3-1     
 1/9   Skellefteå - Grenoble    1-2     
       Kärpät     - Bern        2-3   SD
 5/9   Grenoble   - Kärpät      2-6     
       Bern       - Skellefteå  4-5  STR
 7/9   Bern       - Kärpät      1-2  STR
       Grenoble   - Skellefteå  1-4     
 8/10  Skellefteå - Kärpät              
       Bern       - Grenoble            
 15/10 Kärpät     - Skellefteå          
       Grenoble   - Bern                
                                        
                                        
                                        
               S  V VÖ FÖ  F  GM-IM    P
  1 Kärpät     4  2  1  1  0  13-7     9
  2 Skellefte  4  1  2  0  1  13-9     7
  3 Bern       4  0  1  3  0  10-12    5
  4 Grenoble   4  1  0  0  3   6-14    3
            Grupp F följer >>>          
 362 SVT Text         Söndag 22 sep 2019
   ISHOCKEY CHL Grupp F             6/8 
                                        
 30/8  Wien       - Mannheim    1-6     
       Tychy      - Djurgården  2-6     
 1/9   Tychy      - Mannheim    2-3   SD
       Wien       - Djurgården  1-2     
 6/9   Djurgården - Wien        3-6     
       Mannheim   - Tychy       5-0     
 8/9   Djurgården - Tychy       2-0     
       Mannheim   - Wien        4-0     
 8/10  Tychy      - Wien                
       Djurgården - Mannheim            
 15/10 Wien       - Tychy               
       Mannheim   - Djurgården          
                                        
                                        
                                        
               S  V VÖ FÖ  F  GM-IM    P
  1 Mannheim   4  3  1  0  0  18-3    11
  2 Djurgårde  4  3  0  0  1  13-9     9
  3 Wien       4  1  0  0  3   8-15    3
  4 Tychy      4  0  0  1  3   4-16    1
            Grupp G följer >>>          
 362 SVT Text         Söndag 22 sep 2019
   ISHOCKEY CHL Grupp G             7/8 
                                        
 29/8  Färjestad  - Banska Bys  6-1     
       Munchen    - Ambri-Piot  3-0     
 31/8  Färjestad  - Ambri-Piot  2-1     
       Munchen    - Banska Bys  3-0     
 5/9   Banska Bys - Munchen     3-2  STR
       Ambri-Piot - Färjestad   2-1     
 7/9   Banska Bys - Färjestad   3-4   SD
       Ambri-Piot - Munchen     2-3  STR
 8/10  Munchen    - Färjestad           
       Banska Bys - Ambri-Piot          
 15/10 Färjestad  - Munchen             
 16/10 Ambri-Piot - Banska Bys          
                                        
                                        
                                        
               S  V VÖ FÖ  F  GM-IM    P
  1 Munchen    4  2  1  1  0  11-5     9
  2 Färjestad  4  2  1  0  1  13-7     8
  3 Ambri-Pio  4  1  0  1  2   5-9     4
  4 Banska By  4  0  1  1  2   7-15    3
            Grupp H följer >>>          
 362 SVT Text         Söndag 22 sep 2019
   ISHOCKEY CHL Grupp H             8/8 
                                        
 30/8  Frölunda   - Graz        5-6  STR
       Cardiff    - Mountfield  3-2     
 1/9   Frölunda   - Mountfield  2-3     
       Cardiff    - Graz        4-3  STR
 5/9   Mountfield - Cardiff     5-2     
       Graz       - Frölunda    1-5     
 7/9   Mountfield - Frölunda    3-4     
       Graz       - Cardiff     2-5     
 8/10  Frölunda   - Cardiff             
       Graz       - Mountfield          
 15/10 Cardiff    - Frölunda            
 16/10 Mountfield - Graz                
                                        
                                        
                                        
               S  V VÖ FÖ  F  GM-IM    P
  1 Cardiff    4  2  1  0  1  14-12    8
  2 Frölunda   4  2  0  1  1  16-13    7
  3 Mountfiel  4  2  0  0  2  13-11    6
  4 Graz       4  0  1  1  2  12-19    3
            Grupp A följer >>>          
Automatisk uppdatering: Av |
Föregående sida  Nästa sida

© Sveriges Television AB | Åsa Edlund Jönsson | svtsport@svt.se