Utseende: Webb | TV
normal | större | störst
 347 SVT Text         Tisdag 25 jun 2019
   FOTBOLL Division 2, Norrland     1/3 
 27/6  Piteå       - Täfteå             
 29/6  Timrå       - IFK Luleå          
       Skellefteå  - Friska Vilj        
       Anundsjö    - IFK Umeå           
       Ytterhogdal - Gottne             
       Kramfors-Al - Sandvik            
 30/6  Umeå FC Aka - Östersund          
  1 Friska Viljor 13 10  2  1  36-17  32
  2 IFK Luleå     13  9  2  2  31-14  29
  3 Östersund     13  8  2  3  32-12  26
  4 Ytterhogdal   13  8  2  3  37-19  26
  5 Skellefteå    13  7  4  2  26-13  25
  6 Piteå         13  6  4  3  28-23  22
  7 Gottne        13  4  6  3  27-21  18
  8 IFK Umeå      13  3  6  4  20-20  15
  9 Täfteå        13  4  3  6  16-24  15
 10 Umeå FC Akade 13  4  3  6  17-28  15
 11 Timrå         13  3  3  7  26-27  12
 12 Sandvik       13  2  4  7  14-35  10
 13 Anundsjö      13  1  1 11  11-44   4
 14 Kramfors-Alli 13  0  2 11   7-31   2
   Division 2, Norra Svealand följer >>>
 347 SVT Text         Tisdag 25 jun 2019
   FOTBOLL Division 2, Norra Sveala 2/3 
 26/6  Täby        - Skiljebo           
 29/6  Karlberg    - Gute               
       Sundbyberg  - Lidingö            
       Enköping    - Valbo              
       Gamla Upsal - Hudiksvall         
       Kvarnsveden - Mora               
       Kungsängen  - Stocksund          
  1 Täby          13 11  1  1  35-15  34
  2 Karlberg      13 10  1  2  25-10  31
  3 Stocksund     13  8  3  2  31-13  27
  4 Gamla Upsala  13  7  2  4  25-16  23
  5 Hudiksvall    13  6  4  3  21-12  22
  6 Kungsängen    13  5  3  5  20-20  18
  7 Kvarnsveden   13  4  5  4  20-23  17
  8 Gute          13  5  2  6  19-26  17
  9 Lidingö       13  5  1  7  22-25  16
 10 Enköping      13  4  3  6  21-23  15
 11 Skiljebo      13  2  4  7  15-22  10
 12 Valbo         13  2  3  8   9-22   9
 13 Mora          13  2  2  9  14-31   8
 14 Sundbyberg    13  1  4  8  13-32   7
   Division 2, Södra Svealand följer >>>
 347 SVT Text         Tisdag 25 jun 2019
   FOTBOLL Division 2, Södra Sveala 3/3 
 19/6  Aspudden    - FC Stockhol   0-2  
       Huddinge    - Värmbol       1-2  
 20/6  Arameisk-Sy - Newroz        2-2  
 23/6  Tyresö      - Haninge       2-0  
       Assyriska I - Motala AIF    2-2  
       AFK Linköpi - Assyriska F   3-5  
 24/6  Enskede     - Södertälje    2-2  
  1 Haninge       13  8  4  1  29-12  28
  2 FC Stockholm  13  7  4  2  23-9   25
  3 Enskede       13  7  3  3  24-20  24
  4 Assyriska FF  13  6  4  3  26-20  22
  5 Arameisk-Syr  13  4  6  3  25-14  18
  6 Assyriska IF  13  4  6  3  26-21  18
  7 Motala AIF    13  4  6  3  15-14  18
  8 Tyresö        13  5  3  5  17-20  18
  9 Newroz        13  5  2  6  29-24  17
 10 Huddinge      13  5  2  6  25-27  17
 11 Värmbol       13  4  3  6  20-27  15
 12 AFK Linköping 13  5  0  8  26-36  15
 13 Aspudden      13  3  2  8  15-22  11
 14 Södertälje    13  0  3 10  15-49   3
      Division 2, Norrland följer >>>   
Automatisk uppdatering: Av |
Föregående sida  Nästa sida

© Sveriges Television AB | Åsa Edlund Jönsson | svtsport@svt.se