Sida 474

sida 474-01
474 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Boxning - herrar 1/12 Tungvikt Herrar Kvartsfinal 30/7 M.Gadzhim ROK - A.Abdulja GER U.Smiahli BLR - D.Nyika NZL H.Iashais JOR - A.Teixeir BRA J.La Cruz CUB - E.Reyes P ESP Semifinal 3/8 - - Final 6/8 - Fortsättning följer >>>
sida 474-02
474 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Boxning - herrar 2/12 Tungvikt Herrar Åttondelsfinal 27/7 M.Gadzhim ROK - A.Benchab ALG 5-0 A.Abdulja GER - J.Lucar J PER 5-0 A.Plodzic SAM - U.Smiahli BLR 1-4 Y.Baalla MAR - D.Nyika NZL 0-5 J.Castill ECU - H.Iashais JOR 0-4 A.Teixeir BRA - C.Clarke GBR 4-1 E.Ochola KEN - J.La Cruz CUB 0-5 E.Reyes P ESP - V.Levit KAZ 1-0 Fortsättning följer >>>
sida 474-03
474 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Boxning - herrar 3/12 Lätt tungvikt Herrar Åttondelsfinal 28/7 B.Nurdaul KAZ - I.Khataye ROK 1-4 G.Jalidov ESP - P.Aokuso AUS 3-2 K.Machado BRA - D.Chen CHN 5-0 B.Whittak GBR - A.Salah A EGY 5-0 A.Lopez C CUB - M.Houmri ALG 5-0 L.Plantic CRO - R.Romero MEX 1-4 S.Samed GHA - B.Malkan TUR 0-1 D.Ruzmeto UZB - L.Alfonso AZE 1-4 Fortsättning följer >>>
sida 474-04
474 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Boxning - herrar 4/12 Mellanvikt Herrar Åttondelsfinal 29/7 O.Khyzhni UKR - Y.Moriwak JPN D.Francis ARG - E.Cedeno DOM A.Darchin ARM - A.Csemez SVK Y.Nemouch ALG - E.Marcial PHI H.Sousa BRA - T.Tanglat CHN F.Kakhram UZB - A.Amankul KAZ D.Valsain HAI - D.Tshama COD T.Isley USA - G.Bakshi ROK Fortsättning följer >>>
sida 474-05
474 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Boxning - herrar 5/12 Weltervikt Herrar Åttondelsfinal 27/7 P.McCorma GBR - A.Radzion BLR 5-0 R.Polanco DOM - B.Baturov UZB 0-4 A.Walsh IRL - A.Mengue CMR 5-0 M.Clair MRI - Z.Eashash JOR 3-2 R.Iglesia CUB - S.Okazawa JPN 3-2 D.Johnson USA - A.Zhussup KAZ 4-1 M.Bwogi UGA - E.Madiev GEO 1-3 S.Zimba ZAM - A.Zamkovo ROK 1-4 Fortsättning följer >>>
sida 474-06
474 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Boxning - herrar 6/12 Lättvikt Herrar Åttondelsfinal 31/7 S.Oumiha FRA - K.Davis USA R.Colin MRI - G.Mamedov ROK H.Bachkov ARM - J.Chalabi AZE B.Usmonov TJK - E.Abdurai UZB A.Cruz CUB - L.McCorma GBR D.Asanau BLR - W.Oliveir BRA Z.Safiull KAZ - D.Narimat JPN H.Garside AUS - J.Jonas NAM Fortsättning följer >>>
sida 474-07
474 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Boxning - herrar 7/12 Flugvikt Herrar Åttondelsfinal 31/7 A.Panghal IND - Y.Martine COL J.Hu CHN - R.Tanaka JPN D.Pina CPV - S.Zoirov UZB C.Paalam PHI - M.Flissi ALG Y.Veitia CUB - S.Tetteh GHA P.Chinyem ZAM - G.Yafai GBR D.Asenov BUL - G.Escobar ESP S.Bibossi KAZ - B.Bennama FRA Fortsättning följer >>>
sida 474-08
474 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Boxning - damer 8/12 Weltervikt Damer Kvartsfinal 30/7 B.Surmene TUR - A.Lysenko UKR L.Borgoha IND - N.Chen TPE O.Jones USA - M.Moronta DOM A.Panguan MOZ - H.Gu CHN Semifinal 4/8 - - Final 7/8 - Fortsättning följer >>>
sida 474-09
474 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Boxning - damer 9/12 Fjädervikt Damer Kvartsfinal 28/7 N.Petecio PHI - Y.Arias COL 5-0 C.Veyre CAN - I.Testa ITA 0-5 K.Artings GBR - S.Nicolso AUS 3-2 C.Nechita ROU - S.Irie JPN 2-3 Semifinal 31/7 N.Petecio PHI - I.Testa ITA K.Artings GBR - S.Irie JPN Final 3/8 - Fortsättning följer >>>
sida 474-10
474 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Boxning - damer 10/12 Weltervikt Damer Åttondelsfinal 27/7 B.Surmene TUR - K.Koszews POL 5-0 O.Belahbi MAR - A.Lysenko UKR 0-5 N.Apetz GER - L.Borgoha IND 2-3 A.Carini ITA - N.Chen TAI 2-3 O.Jones USA - B.Cruz Sa MEX 3-2 M.Da Silv CAN - M.Moronta DOM 0-5 E.Akinyi KEN - A.Panguan MOZ 0-1 B.Manikon THA - H.Gu CHN 0-5 Fortsättning följer >>>
sida 474-11
474 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Boxning - damer 11/12 Lättvikt Damer Sextondelsfinal 27/7 R.Nicoli ITA - E.Falcon MEX 4-1 C.Dubois GBR - D.Sadiku KOS 5-0 S.Seesond THA - M.Palacio ECU 5-0 S.Wu TAI - A.Alexius SWE 4-1 M.Hamadou FRA - M.Potkone FIN 1-3 Fortsättning följer >>>
sida 474-12
474 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Boxning - damer 12/12 Flugvikt Damer Åttondelsfinal 29/7 B.Cakirog TUR - T.Rakhimo UZB I.Magno PHI - J.Jitpong THA O.Havyari BDI - N.Radovan SRB G.Sorrent ITA - H.Huang TPE I.Valenci COL - M.Hmangte IND T.Namiki JPN - G.Jesus D BRA V.Fuchs USA - S.Petrova BUL C.Davison GBR - Y.Chang CHN Fortsättning följer >>>
sida 474-13
474 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Boxning - damer Fjädervikt Damer Kvartsfinal 28/7 N.Petecio PHI - Y.Arias COL 5-0 C.Veyre CAN - I.Testa ITA 0-5 K.Artings GBR - S.Nicolso AUS 3-2 C.Nechita ROU - S.Irie JPN 2-3 Semifinal 31/7 N.Petecio PHI - I.Testa ITA K.Artings GBR - S.Irie JPN Final 3/8 - Fortsättning följer >>>
sida 474-14
474 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Boxning - damer Mellanvikt Damer Åttondelsfinal 28/7 L.Price GBR - M.Munkhba MGL 5-0 C.Parker AUS - A.Bylon PAN 0-5 T.Thibeau CAN - N.Ryabets KAZ 4-1 E.Wojcik POL - N.Fontijn NED 1-4 N.Graham USA - Z.Magomed ROK 1-4 R.Gramane MOZ - E.Pachito ECU 4-1 P.Rani IND - I.Chaib ALG 5-0 A.O'Rourk IRL - Q.Li CHN 0-5 Fortsättning följer >>>
sida 474-15
474 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Boxning - damer Weltervikt Damer Åttondelsfinal 27/7 B.Surmene TUR - K.Koszews POL 5-0 O.Belahbi MAR - A.Lysenko UKR 0-5 N.Apetz GER - L.Borgoha IND 2-3 A.Carini ITA - N.Chen TAI 2-3 O.Jones USA - B.Cruz Sa MEX 3-2 M.Da Silv CAN - M.Moronta DOM 0-5 E.Akinyi KEN - A.Panguan MOZ 0-1 B.Manikon THA - H.Gu CHN 0-5 Fortsättning följer >>>
sida 474-16
474 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Boxning - damer Lättvikt Damer Åttondelsfinal 30/7 K.Harring IRL - R.Nicoli ITA I.Khelif ALG - M.Homrani TUN R.Ellis USA - C.Dubois GBR S.Seesond THA - S.Baatth IND B.Ferreir BRA - S.Wu TPE R.Kodirov UZB - N.Yumba COD E.Yildiz TUR - D.Sanchez ARG M.Potkone FIN - Y.Oh KOR Fortsättning följer >>>
sida 474-17
474 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Boxning - damer Lättvikt Damer Sextondelsfinal 27/7 R.Nicoli ITA - E.Falcon MEX 4-1 C.Dubois GBR - D.Sadiku KOS 5-0 S.Seesond THA - M.Palacio ECU 5-0 S.Wu TAI - A.Alexius SWE 4-1 M.Hamadou FRA - M.Potkone FIN 1-3 Fortsättning följer >>>
sida 474-18
474 SVT Text torsdag 29 jul 2021 OS - Boxning - damer Flugvikt Damer Åttondelsfinal 29/7 B.Cakirog TUR - T.Rakhimo UZB I.Magno PHI - J.Jitpong THA O.Havyari BDI - N.Radovan SRB G.Sorrent ITA - H.Huang TPE I.Valenci COL - M.Hmangte IND T.Namiki JPN - G.Jesus D BRA V.Fuchs USA - S.Petrova BUL C.Davison GBR - Y.Chang CHN Fortsättning följer >>>