Den andra kvartsfinalen mellan Indiana Pacers och Cleveland Cavaliers blev en högdramatisk historia.
Cleveland såg ut att vara på väg mot en kvittering i matchserien – men med bara en sekund kvar var det återigen Tyrese Haliburton som klev fram.
Stjärnan, som blev utbuad när Clevelandpubliken ropade ”överskattad”, satte en trepoängare i sista sekund – och säkrade segern med 120–119 till Indiana.
Att avgöra kvartsfinalen för andra matchen i rad får ses som svar nog på buandet.
– Jag är tillfreds med mitt spel. Jag förstår att många litar på mig i de stunderna, det är speciellt. Jag får mycket betalt för att leka, och jag har väldigt kul medan jag gör det, säger Haliburton efter segern.
För Cleveland väntar nu en tuff uppgift. Bara fem lag i NBA-historien har lyckats vinna en matchserie efter att ha förlorat de första två matcherna på hemmaplan.