DrakSwingen
West Coast Swing 35+ R (W35R)
1. 211 Hans-Olof Lundin & Heléne Vigebjörk, GRRC Gävle
DrakSnurren
Rock’n’Roll Ungdom R (RUR)
1. 402 Noah Videstorm Larsson & Adina Hägglund, UDI Umeå
2. 401 Frans Vestin & Ellen Vestin, RING Ö-vik
Lindy Hop Ungdom R / C (LHUR/LHUC)
1. 408 Lucas Filipsson & Lovisa Carlsson, FLBS Lycksele
2. 401 Frans Vestin & Ellen Vestin, RING Ö-vik
Lindy Hop 35+ R / Vuxen R / Vuxen C (LH35R/LHVR/LHVC)
1. 482 Elias Johansson & Lisa Lundström, ÄDD Älvsbyn
5. 499 Mikael Tornberg & Malin Stegeby, Altira Sundsvall
Dubbelbugg Ungdom R (DUR)
1. 401 Frans Vestin & Charisma Eriksson Gunneson & Ellen Vestin, RING Ö-vik
(endast en trio anmäld. Uppvisning)
Boogie Woogie Ungdom R / C (BWUR/BWUC)
1. 411 Charlie Ölund & Ellen Vestin, RING Ö-vik
4. 401 Frans Vestin & Charisma Eriksson Gunneson, RING Ö-vik
Boogie Woogie 35+ C / Vuxen C (BW35C/BWVC)
1. 492 Marcus Filipsson & Alice Ragnarsson, FLBS Lycksele
4. 491 Thomas Schultz & Karolina Tornberg, Altira Sundsvall
Bugg Barn R / Ungdom R (BBR/BUR)
1. 405 Hjalmar Jonsson & Iris Norberg Ahlzèn, DDK Delsbo
6. 401 Frans Vestin & Ellen Vestin, RING Ö-vik
Bugg Ungdom C (BUC)
1. 411 Charlie Ölund & Alva Moström, RING Ö-vik
3. 413 Joel Domeij & Selma Öström, RING Ö-vik
Bugg 35+ R (B35R)
1. 422 Jimmy Hansson & Lina Livendahl, ÖBRK Ö-sund
2. 429 Hans-Olof Palm & Gun-Britt Palm, Altira Sundsvall
3. 425. Mats Nissilä & Lotta Burefjord, TROLL Sundsvall
Bugg Vuxen R (BVR)
1. 436 Rickard Engström & Rebecca Sandström, GRRC Gävle
3. 438 Göran Lind & Mia Lind, Altira Sundsvall
8. 431 Johan Wolf Lundin & Annelie Forslund, Altira Sundsvall
Bugg Junior C (BJC)
1. 443 August Selgeryd & Wilma Henriksen, ENA/MAR Enköping/Västerås
3. 442 Isolde Körkkö & Mollie Ölund, RING Ö-vik
Bugg 35+ C (B35C)
1. 454 Patrik Hjerteblom & Cecilia Zimmerman, NSW/ENA Stockholm/Enköping
5. 453 Mattias Rösberg & Therese Röhlander, NIP Sollefteå
9. 461 Micael Persson & Ann-Charlotte Lundin, NIP Sollefteå
Bugg Vuxen C (BVC)
1. 479 Alfred Bergqvist & Emma Corlin, ENA/MAR Enköping/Västerås